Időpont: 2016. április 10. (vasárnap) 16:30 óra

Asszisztensek: Szép II. Sándor, Rózsás Rita.

Komló: Pokorni Péter, Vágner Attila, Károly Viktor, Szalontai Tibor, Valkovics Dávid, Halasi Olivér, Farkas Bálint, Berdó Valentin, Márkvárt Patrik, Bölcsföldi Milán, Bata Csongor. Cserék: Herbert Roland, Szlama Bálint, Nagy Norbert, Ferencz Bálint, Mészáros Tibor, Kovács Attila.
Vezetőedző: Varga Balázs.

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Lászik Milán, Huszár Gergő, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Beszterczei Attila, Borbély Bálint, Svedyuk Alex Pál, Kun László Dávid, Tóth Dániel, Szalai Dániel. Cserék: Baráth Bence, Takács János Dávid, Bozsó Milán, Oláh László Dávid, Vozár Dávid, Ruzsa Zoltán, Mácsai László.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerző: Bata Csongor (53. perc).

Sárgalapok: Borbély Bálint (45. perc), Beszterczei Attila (53. perc), Károly Viktor (58. perc), Bata Csongor (63. perc), Szalai Dániel (71. perc), Pokorni Péter (93. perc).

Nem fogadta kegyeibe a pálya és a játékvezető Komlón a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapatát. A lila-fehéreket egy vitatott leshelyzet után megítélt, büntetőből elért gól fosztott meg a pontszerzéstől, a másik oldalon viszont büntetlen maradt egy tizenhatoson belüli, nyilvánvaló kezezés, ami kedvezőbb eredményhez is segíthette volna a vendégeket.

A csabaiak védekezésre rendezkedtek be, ebből próbáltak eredményesen kontrázni a siralmas talajú pályán. A hazaiak domináltak, a játéktér minősége miatt nem is tudtak komoly helyzetbe kerülni.

Szünet után viszont hamarjában betalált a Komló. Az 53. percben egy véleményes, lesgyanús szituációt követően a spori szerint Valkovicsot Beszterczei buktatta a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Bata értékesítette, 1–0. A folytatásban fel kellett adnia addigi stratégiáját a vendég csapatnak. Támadásba lendültek a lilák, több lehetőségük is volt. A legközelebb Borbély 32 méteres szabadrúgásánál jártak az egyenlítéshez, ami a kapufán csattant, de nem sokkal később egy nyilvánvaló kezezés felett is szemet hunyt a játékvezető a büntetőterületen belül.

Ellentétes félidők után született meg a Komló győzelme, pedig mindent összevetve a döntetlen jobban megfelelt volna a mérkőzés képének. A különbséget ezúttal a „külsőségek” jelentették.

Varga Balázs: – Tudatosan felépített csapattal érkezett a Békéscsaba. Az első félidőben jól játszottunk, komoly lehetőségeink voltak, amik kimaradtak, így a folytatást magunknak tettük nehézzé. A vezető gól után át kellett állnunk ötvédős játékra, ennek köszönhetően értékes három pontot gyűjtöttünk be.

Boér Gábor: – Nagyon masszívan és fegyelmezetten játszottunk, mindössze egy-két lehetősége volt az ellenfelünknek, és a mi kontráink folyamatos veszélyt jelentettek a Komló kapujára. Ahogy hátrányba kerültünk, szerkezetet váltottunk és ennek hatására az utolsó félórában uraltuk a mérkőzést. Ebben az időszakban kapufát rúgtunk és több nagy lehetőségünk volt az egyenlítésre. Örülök annak, hogy ifikorú játékosaink jól futballoztak, emellett a többieket is dicséret illeti. A Komló nagyszerű csapat, nem lenne szüksége ilyen mértékű segítségre.

line_purple

Boér Gábor: – Az előttünk álló hétvégén az egyik legszervezettebb és legtudatosabban játszó csapathoz látogatunk. Hosszú utat kell megtennünk vasárnap – ez azonban soha, semmilyen körülmények között nem lehet kifogás a mutatott játékot tekintve. Nagyon komoly munkát végeztek játékosaim a héten, próbáltunk olyan taktikai elemeket és felállási formákat gyakorolni, amellyel sikeresen tudjuk megvívni az összecsapást. Szerencsére pozitív élményekkel készülhettünk, hiszen az elmúlt mérkőzésen helyenként jó játékkal, magabiztosan győztük le a Szekszárd csapatát. Arra a játékra lehet építeni, bár tudjuk, hogy a komlói csapat “más kávéház”. Véleményem szerint, ha szervezettek, egységesek és kellőképpen koncentráltak tudunk lenni, akkor az osztályban bármelyik csapat ellen van esélyünk a győzelemre. Sajnos több játékos is sérüléssel vagy betegséggel bajlódik, így nem számíthatok Szélpál, Pilán, Kálmán, Orovecz és Bogár játékára sérülés miatt, míg Máthé Gabi kapusunk vírusos betegségben szenved, így ő sem tud pályára lépni vasárnap. Célunk a sok hiányzó ellenére sem változik, vagyis “pontosan” szeretnénk hazatérni Baranyából!