A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 433 másodperc.

Időpont: 2018. április 22. (vasárnap) 17:00 óra

Tartalék játékvezető: Zierkelbach Péter

Gyirmót: Rusák Edvárd, Szilvási Péter, Szalánszki Gergő, Nagy Patrik, Présinger Ádám, Horváth Roland, Czár Richárd, Villám Balázs, Lázár Patrik, Kiss Máté, Sandal Dominik.  Cserék: Sebők Zsolt, Laki Balázs, Stieber András, Paku Roland, Varga Péter, Sebastian Zoltán Achim, Csongrádi Márk.
Vezetőedző: Szepessy László

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Mészáros Márk, Nagy István, Lustyik Levente, Király Patrik, Hursán György, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert, Gyurján Bence. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Szatmári István, Urbin Péter, Tóth Dániel, Kiss László, Viczián Ádám.

Gólszerzők: Horváth Roland (20. perc), Sandal Dominik (41. perc), Mészáros Márk (47. perc), Birtalan Botond (83. perc).

Sárga lapok: Dlusztus András (58. perc), Kiss Máté (64. perc), Lustyik Levente (73. perc), Paku Roland (78. perc).

Piros lap: Lázár Patrik (81. perc).

Nem kezdődött jól csapatunk számára a mérkőzés, hiszen rögtön a második percben büntetőhöz jutott a Gyirmót. Dlusztus András kísérte a támadót, aki részint saját lábában, igen könnyen a tizenhatoson belülre esett. Németh játékvezető nem látta teljesen tisztán az esetet és befújta. Ribánszki azonban jól érezte a végrehajtó szándékát és kivédte a büntetőt, sőt a kipattanót is. A folytatásban is megpróbált nyomást gyakorolni a hazai együttes, a félpályát szinte át sem tudtuk lépni, de a védelem jól állta a sarat. A 11. percben ígéretes lehetőség indulhatott volna, de Nagy István lesen volt. A 18. percben Lustyik iramodott meg a jobb oldalon, labdájával Nagy Istvánt kereste, aki azonban másfelé mozgott, így odalett a lehetőség. A 20. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, egy beadást követően Horváth Roland fejelhetett tisztán, így védhetetlenül került a labda a hálóba, 1-0. A folytatásban is gyűrték egymást a felek, váltakozó sikerrel, azonban főképp gyirmóti mezőnyfölénnyel. A félidő hajrájában növelni tudta előnyét a gyirmóti csapat, amikor a 41. percben egy szögletet követően nem sikerült felszabadítani és a visszatett labdát Sandal Dominik továbbította a hálóba, 2-0.

A második játékrészt kettős cserével kezdtük Király és Hursán helyére Viczián, valamint Szatmári érkezett. Rögtön az első lehetőséget sikerült is gólra váltanunk, hiszen Nagy István szögletét Mészáros kapásból bombázta szépségdíjas mozdulattal a léc alá, 2-1. Nagyon úgy nézett ki, hogy az öltözőben maradtak a hazaiak, hiszen sokkal több lehetőséget és ziccert dolgozott ki a Békéscsaba. Az 54. percben Birtalan egy az egyben vihette Rusák kapusra a labdát, sajnos kimaradt ez az égbekiáltó helyzet is. Az 56. percben cserére szánta el magát Szepessy mester is, Czár helyére Pakut küldte pályára. Az 58. percben Dlusztus sárgult be, akinek ezzel összegyűlt az öt cédulája, így automatikusan ki kell hagynia a Vác elleni hazai bajnokit. A 62. percben Urbin Pétert is harcba küldte Boér Gábor, aki Nagy Sándort váltotta. Rögtön egy fejessel kóstolta meg kapust, aki azonban biztos kézzel védett. A 64. percben a hazaiak kapitánya, Kiss Máté is sárga lapot kapott egy buktatásért. A 69. percben egy újabb szöglet után Urbin elé került a labda, aki a hálóba kotorta a játékszert, azonban les miatt érvénytelenítették a találatot. A 70. percben újabb csere következett, amikor Szalánszki helyére Varga Péter érkezett. A 73. percben Lustyik szerelt későn, aki Sandal ellen elkövetett szabálytalansága miatt kapott cédulát. Ugyanebben a percben Ribánszki bravúrral vétette észre magát, amikor egy beadás után Paku fejelhetett teljesen szabadon – kapusunk bravúrral, reflexből visszanyúlva hárította a próbálkozást. A 77. percben ismét Gyurján futott el, a beadásáról azonban mindenki lemaradt. Pár másodperccel később Szatmári talált a kapuba, de Szélpál korábban már szabálytalankodott, ezért kicsit késve, de szabadrúgást ítélt a spori kifelé. Gyurján kapott hideget-meleget is, míg a 78. percben Pakut is lappal jutalmazta a játékvezető, miután felrúgta a csabai játékost. A 81. percben Lázárt állították ki, miután Urbint lökte fel a tizenhatoson belül, ezzel együtt a megítélt büntetőt Birtalan váltotta gólra, így sikerült az egyenlítés, 2-2. Egy perccel később a Gyirmót is kihasználta az utolsó cserelehetőségét, amikor Achim helyett Horváth jelentkezett játékra. A hátralévő időben Birtalan és Szatmári előtt is kimaradt egy-egy lehetőség, a hajrában rendesen a kapu elé szegeztük a hazaiakat, de a bravúr már nem jött össze – pontosztozkodással zárult a forduló rangadója.

Boér Gábor: – A pokolból a mennybe mentünk a mai mérkőzésen. Mindentől függetlenül a második játékrészben megvoltak a lehetőségeink, hogy megnyerjük az összecsapást, ahogy a hazai együttes is lezárhatta volna 2-1-nél. A meccs egészét tekintve reálisnak tartom a döntetlent ezen a nagyon közönségszórakoztató rangadón. Az első félidőt katasztrofálisan kezdtük, még akkor is ha Ribánszki Laci bravúrjával vissza tudtunk jönni a második percben. Az eset azonban demoralizálta az együttest és hibát-hibára halmoztunk, nem találtuk a meccs ritmusát. A szünetben tudtuk, hogy váltanunk kell, amit meg is tettünk és szerencsére sikerült jól belenyúlni a meccsbe. A srácok szíve is a helyén volt, küzdeni tudásból és harcosságból mindenképpen jelest érdemelnek, így összejött az egyenlítés. Mindent összevetve nagyon értékes egy pontot szereztünk és az eredmények alapján ott maradtunk a dobogón.

A mérkőzés elején lazán megítélt büntető rendesen megzavarta a fejeket, még akkor is ha Ribánszki bravúrral hárította. A második játékrész viszont egészen más képet mutatott, mint a nagyon gyengén sikerült első, így heroikus küzdelemben sikerült pontot mentenünk – sőt a győzelem megszerzésére is többször volt lehetőségünk. A többi mérkőzés eredményeképpen is maradt a tabella sorrendje, ezért továbbra is a harmadik helyről várhatjuk a Vác együttesét.