A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 229 másodperc.

Időpont: 2016. január 28. (csütörtök) 17:00 óra (CET)

Helyszín: Belek, Törökország – Bellis Hotel Sports Center

Játékvezető: Ahmet Esref.

Asszisztensek: Cűneyt Getin, Kadir Akilli.

FC Botosani: Plesca Razvan, Dimitrov Radoslav, Miron George, Ichim Alexandru, Musat, Nicolae, Cabrera Gonzalo, Casado Jose, Golofca Catalin, Hadnagy Attila, Martinus Quentin, Vasvari Gabriel. Cserék: Ilien Plamen, Patache Anarei, Fulop Istvan, Matulevicius Daividas, Bordeianu, Mihai, Bujor Vlad, Carralero Fernando.

Békéscsaba: Vukašin Poleksić, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Thomas Piermayr, Fabio Nascimento de Oliveira, Takács Péter, Laczkó Zsolt, Spitzmüller István, Ezequiel Calvente, Nathan Eccleston, Hudák Martin. Cserék: Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Borbély Bálint, Szalai Dániel, Alexander Svedyuk Pál, Matus Paukner.

Gólszerzők: Casado Jose (43. perc), Matulevicius Daividas (50. perc), Laczkó Zsolt (52. perc).

A Békéscsaba a román élvonalban kilencedik helyen álló Botosani ellen kezdte meg a törökországi edzőtábor felkészülési mérkőzéseinek sorozatát.

Próbálta magához ragadni a kezdeményezést a Békéscsaba, az ötödik percben Calvente cselezgetett, majd lőtt 20 méterről, de a román kapus könnyedén hárított. A 15. percben Calvente-Ecclestone összjáték után az exliverpooli csatár lőtt mellé 15 méterről. Az első negyedórában a románok nem értek fel Poleksić kapuja elé és a Lilák könnyen előnybe kerülhettek volna.

A következő percek viszont Polekszicsről szóltak: a viharsarkiak kapusa két román ziccert is bravúrral védett. Az Előre védekezésébe több hiba csúszott ebben az időszakban. A 29. percben sort cseréltek a románok. Hosszú idő után jutott el a Békéscsaba a románok kapuja elé, Laczkó baloldali beadását Takács fejelte fölé. A 38. percben a remekül futballozó Calvente tört be bal oldalról a 16-oson belülre, visszagurítása után Laczkó közeli lövését blokkolta egy román védő. A 41. percben ismételhetett a spanyol, újabb veszélyes helyzetbe hozta magát.

A félidő végére is teljesen egyenrangú ellenfélként fociztunk, ennek ellenére a románok szereztek vezetést a 43. percben, amikor Casado lesgyanús körülmények között lépett ki a védők között, ezúttal Poleksić már nem tehetett semmit (1-0).

Rögtön a második félidő elején növelhette volna előnyét a Botosani, a csabai védelem jobb oldalán betörő szélső azonban nagy helyzetben fölé lőtt. Két perccel később már nem úszta meg az Előre, egy szép összjáték után az 50. percben Matulevicius lőtt a hálóba (2-0). Az 52. percben szépített a Békéscsaba: Fabio szabadrúgását Laczkó fejelte nyolc méterről a bal alsóba.

A 60. percben cserére szánta el magát mesterünk: Spitzmüller és Eccleston helyett Borbély, valamint Szalai lépett a pályára.

A gyors gólváltást követően leginkább mezőnyben folydogált a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 70. percben ismét sort cseréltek a vendégek, így próbáltak meg újabb erőket mozgósítani. A 71. percben egy oldalszabadrúgás után üresen fejelhetett egy román játékos, Poleksić lábbal védte a közeli próbálkozást. A 75. percben egy román játékosnak osztott ki sárgalapot a játékvezető. Az utolsó percekben több ígéretes támadást is vezettek a csabaiak, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

A jó iramú találkozón a Botosani több helyzetet dolgozott ki és összességében megérdemelten nyert.

Zoran Spisljak: – Pörgős, kemény és tanulságos mérkőzés volt. Persze, senki sem szeret kikapni – így mi sem, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nagyon hasznos erőfelmérő edzőmérkőzést játszottunk. A hibákból tanulnunk kell és tovább folytatjuk a megkezdett munkát.