Európa-bajnoki selejtező csabai résztvevővel

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 124 másodperc.

Macedónia ellen folytatta szereplését az U19-válogatott az Európa-bajnoki selejtező elitkörének második fordulójában.

A magyar csapat már a negyedik percben vezetést szerzett az előzetesen esélyesebbnek tartott vendéglátók ellen: Mocsi Attila egy kapufáról visszapattanó szabadrúgást lőtt a hálóba. Sajnos sokáig nem örülhettünk: a 12. minutumban Kolevszki egy beadást fejelt a hálóba (1-1). A 36. percben viszont ismét nálunk volt az előny – ezúttal Schön Szabolcs jegyzett gólt egy szépen lekészített labdából.

A szünetre viszont elfogyott a fór, a ráadás második percében ugyanis Mitrovszki lövése megpattant egy magyar lábon, ami így becsapta Bese kapust (2-2).

Kapufával kezdtek a macedónok, majd alig tíz perc telt el a második félidőből, amikor tizenegyeshez jutott a házigazda: Atanaszov büntetőjét azonban bravúrral védte Bese! Öt perccel később viszont már a magyar kapus is tehetetlen volt: Kolevszki lövésével a hazaiaknál volt az előny (3-2). Szerencsére gyorsan jött a válasz, Lustyik egy büntetőt váltott gólra alig három perccel később. A hajrában aztán ismét a mieink szereztek vezetést a csereként beállt Bévárdi révén, és a 4-3-as előny már ki is tartott a végéig.

A magyar csapatra kedden a lettek elleni meccs vár, sajnos immár komolyabb tét nélkül: az angolok a mai napon 3-0-ra legyőzték soros ellenfelünket, ezzel hibátlanul vezetik a csoportot. Az angolok 6 ponttal állnak, Magyarország és Lettország a második és harmadik 3-3-mal – azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény számít, emiatt már biztos az angolok első helye, ami továbbjutást ér nekik.

U19-es Európa-bajnoki selejtező, 2. csoport, 2. forduló

Macedónia–Magyarország 3-4 (2-2)
Szkopje, játékvezető: Kozik (ukrán)
Magyarország: Bese – Krebsz, Mocsi, Bolla G., Berdó (Kiliti, 30.) – Schäfer (Májer, 62.), Lustyik, Banó-Szabó – Kiss T. (Bévárdi, 76.), Kundrák, Schön. Szövetségi edző: Németh Antal

Gólszerzők: Kolevszki (12., 64.), Mitrovszki (45+2.), illetve Mocsi (4.), Schön (36.), Lustyik (tizenegyesből, 67.), Bévárdi (82.)