Időpont: 2015. október 17. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Szalai Dániel, Varga Gábor ifj.

DVSC: Radosevic Bozidar, Zsidai László, Balogh Norbert Sándor, Mészáros Norbert, Máté Péter, Brkovic Dusan, Sidibe Ibrahima, Varga József, Tisza Tibor, Korhut Mihály, Kulcsár Tamás. Cserék: Slakta Balázs, Szatmári Csaba, Sós Bence, Szakály Péter, Szécsi Márk, Jovanovic Alexandar, Castillion Geoffrey Wynton Mandelano.
Vezetőedző: Kondás Elemér.

Békéscsaba: Ilizi Ljubos, Bényei Balázs, Vadász Viktor, Vaskó Tamás, Nascimento de Oliveira Fabio, Ezequiel Calvente Criado, Spitzmüller István, Borbély Bálint, Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Piermayr Thomas. Cserék: Mursits Roland, Bagi István, Punosevac Bratislav, Szilágyi Péter, Damjanovic Slavko, Birtalan Botond, Koroudjiev George Assenov.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Kulcsár Tamás (32. perc), Sidibe Ibrahima (52. perc), Balogh Norbert Sándor (54. perc), Tisza Tibor (63. perc), Kulcsár Tamás (68. perc), Zsidai László (76. perc), Jovanovic Aleksandar (81. perc).

Sárgalapok: Borbély Bálint (42. perc), Nascimento de Oliveira Fabio (58. perc), Ezequiel Calvente (65. perc).

Piroslap: Vaskó Tamás (70. perc).

Az esős idő ellenére jó minőségű pályán küzdhettek a csapatok. Az első játékrész elején inkább távoli lövésekkel próbáltak operálni az együttesek a keleti rangadón, ám vagy a kapusok voltak a helyükön, vagy éppen a védők, a 21. percben például Vaskó Tamás mentett a gólvonalról. Bő tíz perccel később már ő sem tudott segíteni, Kulcsár Tamás góljával ugyanis megszerezte a vezetést a Loki. A félidő vége felé mindkét oldalon feljegyezhettünk két veszélyes fejest, ám újabb gól nem esett.

Nem úgy a második játékrész elején, amelyben két perc alatt elrendezte a DVSC a meccset: előbb Ibrahima Sidibe, majd Balogh Norbert volt eredményes, így már hárommal ment a hajdúsági csapat. És itt még közel sem volt vége, sajnos… Tisza, Kulcsár, – közben Vaskó a kiállítás sorsára jutott – Zsidai és Jovanovic is betalált, utóbbi Ilizi hathatós segítségével, így 7-0 lett a vége.

Az előzmények és az első forduló szoros párharca alapján az eredmény nem tükröz reális képet – így valószínűleg a hétközi kupa forduló lehetett még a lábakban?! Mindentől függetlenül, a kiesés ellen küzdő Vasas és Puskás is kikapott a fordulóban, így ebben az értelmezésben a mérkőzés pont- és helyezésbeli értelmezésének nincs jelentősége.

Kondás Elemér: – Az első félidőben pontatlanok voltunk, de megszereztük a vezetést. Fontos volt a második gólunk – ez megnyugtatta a csapatot – utána higgadtan, kombinatívan játszottunk. Masszívan védekező, agresszívan támadó Békéscsabára számítottunk. A második találat megtörte a vendégeket. A kiállítás is a mi malmunkra hajtotta a vizet.

Zoran Spisljak: – Nem nehéz ilyenkor nyilatkozni, mert a meccsről nincs mit mondani. Az első félidőben nem játszottunk jól, a második félidőre pedig ki sem jöttünk a mérkőzésre. Nem volt pozitívum a játékunkban. Köszönöm a szurkolóknak, akik végig biztatták a csapatot – ma ők voltak a legjobbak! A második találat döntötte el a mérkőzést. Hullámvölgybe kerültünk, erre érzett rá a Loki és ért el további gólokat.