A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 193 másodperc.

0-0 (0-0)

Időpont: 2017. február 11. (szombat) 14:45 óra

Helyszín: Debreceni Labdarúgó Akadémia (műfüves pálya)

Cím: 4002 Debrecen-Pallag, Mezőgazdász u. 1.

DVSC: Danilovic Branislav, Osváth Attila, Mészáros Norbert, Brkovic Dusan, Ferenczi János, Filip Ioan, Sekulic Danilo, Holman Dávid, Kóródi Nándor, Feltscher Frank, Handzic Haris. Cserék: Verpecz István, Szatmári Csaba, Szilvás Péter, Bíró Péter, Tőzsér Dániel, Takács Tamás, Chuka Derick Okbu, Nagy Zoltán, Könyves Norbert, Jovanovic Aleksandar, Barna Szabolcs.
Vezetőedző: Leonel Pontes

Békéscsaba: Ribánszki László, Bényei Balázs, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimiento de Oliveira Fabio, Spitzmüller István, Zelenyánszki László, Pilán Márkó, Nagy István, Juhász György, Oláh László Dávid. Cserék: Máthé Gábor, Gyurján Bence, Beszterczei Attila, Viczián Ádám, Urbin Péter, Fehér Zsolt, Gránicz Patrik.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

A DVSC a Békéscsabát fogadta felkészülési mérkőzésen a Debreceni Labdarúgó Akadémián. A találkozót eredetileg 14:00 órakor rendezték volna a hátsó füves pályán, ám az időjárás közbeszólt és a műfüvesen bonyolították le az összecsapást. Emiatt fél órával később kezdődött a meccs, mivel a kijelölt időpontban még az utánpótlás használta a játékteret.

Az első félidőben többnyire mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, többször eljutott az ellenfél kapujának közelébe, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. A Békéscsaba kontrázni próbált, néhány megindulása veszélyesnek bizonyult, de a debreceni védelem megoldotta a feladatot.

20170211

A második félidő elején Handzic lövését kellett a csabai hálóőrnek védenie, nem sokkal később ismét újabb nagy Loki-helyzet maradt ki, ezúttal is Ribánszki hárított. Később Feltscher és Chuka előtt is adódott ígéretes lehetőség. A 79. percben Bíró Péter fejesét blokkolták a csabaiak, a szöglet után pedig Szatmári közeli lövését védte Ribánszki.