A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 393 másodperc.

Időpont: 2017. július 5. (szerda) 17:00 óra

Helyszín: Bozsik Stadion

Cím:  1194 Budapest, Puskás Ferenc u. 1-3.

Játékvezető: Kovács Imre

Asszisztensek: ?

Budapest Honvéd: Gróf Dávid, King Ikenne, Baráth Botond, Lovric Ivan, Laczkó Zsolt, Kamber Djordje, Pölöskei Zsolt, Nagy Gergely, Hollender Filip, Eppel Márton, Davide Lanzafame. Cserék: Bobál Dávid, Bobál Gergely, Danilo Cirino, Horváth András, Koszta Márk, Bíró Ákos, Tömösvári Bálint, Merjeczki Kristóf, Gazdag Dániel, Villám Balázs, Deák István, Kabangu Kadima, Csábi Mihály.
Vezetőedző: Erik van der Meer

Békéscsaba: Ribánszki László, Szélpál Norbert, Fehér Zsolt, Mészáros Márk, Pilán Márkó, Nagy István, Nagy Sándor, Eszlátyi István, Gránicz Patrik, Gyurján Bence, Birtalan Botond. Cserék: Máthé Gábor, Babinyecz Balázs, Király Patrik, Urbin Péter, Viczián Ádám, Szalai Dániel, Tóth Dániel.
Vezetőedző: Boér Gábor

Gólszerzők: Birtalan Botond (33. perc), Eppel Márton (43. perc), Danilo Cirino (86. perc).

A nagy melegben lejátszott mérkőzésen az első félidőben inkább a lila-fehérek irányították a játékot, és a 33. percben Birtalan révén vezetést szereztek. A 43. percben Eppel lövése után Birtalanról pattant a labda a békéscsabai kapuba (öngól). A mérkőzés végeredményét Danilo állította be a 86. percben, amikor Kamber labdáját 14 méterről lőtte a kapu jobb oldalába, 2-1.

Szünet után is kiegyenlített volt a játék, mindkét oldalon a cserék is lehetőséget kaptak. A csabaiak több szögletet is rúgtak, de ebből nem tudtak újabb gólt szerezni. A lefújás előtt Danilo megszerezte a győztes gólt a bajnokcsapatnak. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen az NB II-es Békéscsaba végig egyenrangú partnere volt a bajnoknak.

Boér Gábor: – A felkészülés jelen szakaszában egy nagyon jó iramú. lüktető mérkőzést játszottunk. Az első félidőben sikerült több helyzetet kialakítani, amiből vezetést is szereztünk. Sok sikert kivánok a Honvédnak a Bajnokok Ligája mérkőzéshez.

Kapcsolódó hivatkozás:

A mérkőzés a vendéglátó csapat kérésére, tekintettel a Budapest Honvéd nemzetközi szereplésére ZÁRTKAPUS, ezért élő (Live Stream) közvetítés sem lesz a helyszínről. A főbb történéseket és eseményeket Facebook oldalunkon tesszük közzé. Megértésüket és türelmüket köszönjük!

Boér Gábor: – A tegnapi megérkezés után egy átmozgató edzésen vettek részt játékosaim. Ezt követően, a közös ebéd után taktikai dolgokkal foglalkoztunk. Este pedig egy pörgős, párharcokkal teli tréninget vezényeltünk, melyen elsősorban a kettő az egy elleni játék, illetve a két ember kapcsolata a védekezésben került előtérbe. A vacsora után pedig már a pihenő következett. A mai napon volt egy átmozgatás azoknak, akik játszanak délután, illetve egy terheléses edzés azoknak, akik a mai napon kimaradnak a keretből. A Honvéd elleni tesztmérkőzéstől azt várjuk, hogy az a futómennyiség és dinamika, ami várhatóan jellemezni fogja az aktuális bajnokcsapatot, az nálunk is jelen legyen és ebben minél jobban próbáljuk meg felvenni velük a versenyt. Tudjuk, hogy előrébb tartanak a felkészülésben és tudjuk, hogy nagyon jó és egységes, szervezett csapatról van szó, hiszen nem véletlenül nyerték meg a tavalyi NB I-es küzdelmeket. Ennek ellenére szeretnénk a saját játékunkat játszani és bízom benne, hogy a meccs egy-egy periódusában mi tudunk majd fölénybe kerülni, így irányítani tudjuk a játékot. Az eddigi két és fél hétben sok olyan pozitív dolgot láttunk, melyekről sokszor beszéltünk és sok olyan taktikai elem jelent már meg nem csak a mérkőzéseken, hanem edzéseken is, amely bizakodásra adhat okot. Tudjuk azt is, hogy nagyon fáradt a csapat és éppen ezért túlzott elvárásaim nincsenek, de a mindenkori, megkövetelt hozzáállásnak és szemléletnek meg kell jelennie majd a gyepen. Emellett természetesen tudjuk, hogy a Kispest nagyon komoly feladat előtt áll és ezúton is sok sikert kívánunk nekik a BL szerepléshez, de annyit ígérhetek, hogy a mai főpróbán mindenképpen szeretnénk megnehezíteni a dolgukat és talán egy rossz főpróba után, egy gálaelőadást tudnak majd véghezvinni. Ezúttal kicsit variálunk majd a felállásban, sorcserék már nem lesznek és a bajnoki meccsekhez hasonlóan 16+2-es kerettel állunk ki.