Időpont: 2016. március 27. (vasárnap) 15:00 óra

Asszisztensek: Hofbauer Roland, Németh Imre.

Budafok: Szabó Balázs, Huszty Dániel, Csizmadia Csaba, Khiesz Kornél, Vég Bence, Margitics Andor, Karacs Dániel, Kovács Dávid, Németh Attila István, Oláh Lóránt, Pesti Dávid. Cserék: Zima Ádám, Molnár László, Laki Imre, Ikonomou Konstantinos, Nagy Norbert, Patkós Imre Richárd.
Vezetőedző: Prukner László.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Beszterczei Attila, Huszár Gergő, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Borbély Bálint, Viczián Ádám, Szalai Dániel, Svedyuk Alex Pál, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Mácsai László, Ruzsa Zoltán, Vozár Dávid, Lászik Milán, Takács János Dávid, Bozsó Milán.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Kovács Dávid (3. perc), Borbély Bálint (54. perc), Csizmadia Csaba (91. perc).

Sárgalapok: Vég Bence (27. perc), Borbély Bálint (49. perc), Huszár Gergő (62. perc).

Balszerencsés vereséget szenvedett a fővárosban a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata. A lila-fehérek korán hátrányba kerültek, amit a második félidő elején ledolgoztak, majd a győztes találat megszerzéséért küzdöttek az éremre pályázó hazaiak ellen, de a végén egy kontra megpecsételte a sorsukat.

Az első hazai támadás góllal végződött. Németh éles jobb oldali beadását középre szabadították fel a csabai védők, a labda Kovács D. elé került, aki 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1–0. A folytatásban változatos játék folyt a pályán, jobbára a vendégek domináltak és irányították a játékot, a házigazdák elsősorban kontrákból veszélyeztettek.

A második félidő elején született meg a látogatók egyenlítő találata. Az 53. percben Tatár bal oldali szögletét Huszár csúsztatta a hosszúra, Borbély éles szögből tűzte rá a labdát, ami egy védő hátát is érintve pattant a kapuba, 1–1. Továbbra is támadásban maradtak a csabaiak, akadt is lehetőség előttük a vezetés megszerzésére, de kimaradtak a lehetőségeik, a végén pedig drága árat kellett fizetniük ezért. Miközben a győztes gól megszerzéséért támadtak, ők kapták meg a másodikat. A 91. percben egy csabai szöglet utáni felszabadításból kontrázhattak a hazaiak, Oláh Lóránt pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta Csizmadiát, aki Máthé kapus mellett helyezett a hálóba, 2–1.

A 90 perc során mutatott összteljesítmények alapján a vendégek álltak közelebb a győzelemhez, de a foci olykor igazságtalan játék.

Prukner László: – Az első félidőben szerzett gyors gól jó hatással volt a csapatra, ekkor el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de ezt nem tettük meg. Szünet után kiegyenlített játék folyt a pályán és a végén szerencsével nyertünk.

Boér Gábor: – Az első félidőben három-négy emberünk kritikán aluli mentalitással futballozott, sajnos ezt elég korán kihasználta az ellenfél. A szünetben sikerült rendet tenni a fejekben, ezt követően már megfelelő volt a hozzáállás, több lehetőséget is dolgoztunk ki, mint az ellenfelünk. Az utolsó tíz percben két meccslabdánk volt, de a legvégén óriási egyéni hibákat követtünk el, ami sokba került, bár a gól előtti szituációt lesállás előzte meg. Nehéz megélni az ilyen végjátékot, azonban a sors az első félidei produktumot kőkeményen büntette. Értékes ponttal térhettünk volna haza, egy nagyon jó ellenfél otthonából.

Boér Gábor: – Az előttünk álló fordulóban, a jó erőkből álló Budafoki MTE-Újbuda FC vendégei leszünk és biztos vagyok benne, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. A hazaiak kéréssel fordultak az MLSZ-hez, miszerint a válogatott mérkőzés miatti NB1-es szünetet kihasználva korábban (pénteken) szerettek volna játszani, azonban a szövetség ezt elutasította. Így az eredeti napon és időpontban lesz a mérkőzés, vagyis Húsvét vasárnapon 15.00 órai kezdettel. Aktuális ellenfelünk feljutási tervekkel kezdte a bajnokságot, azonban az eredményeik nem alakultak jól, így jelen pillanatban “csak” hetedikek a tabellán! Keretükben több, korábban NB1-et is megjárt, rutinos labdarúgó szerepel és az egykori FTC edző, Prukner László irányítja őket.

Számunkra eddig nagyon jól alakul a tavaszi szezon, hiszen a bajnokság ezen szakaszát tekintve a harmadik helyen állunk, azonban az őszi gyenge szereplésünk miatt, még mindig a mezőny végén vagyunk! Mindenképpen szeretnénk elmozdulni, ehhez azonban további pontra-pontokra van szükségünk.

Hétvégén is azért utazunk a fővárosba, hogy meglepetést okozzunk, ehhez azonban nagyon komoly teljesítményre és maximális koncentrációra lesz szükségünk. Az első csapat pihenője okán, mi is egy megerősített kerettel fogunk elutazni, ami további bizakodásra ad okot. Játékunk egyre javulóbb tendenciát mutat, amely mellé végre eredményesség is párosul.

Sérült: Bogár Imre (keresztszalag szakadás), Kálmán Szilárd (hasfalizom szakadás). Eltiltott: nincs.