Időpont: 2016. április 24. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Kulcsár Dániel, Rózsás Rita.

Bölcske: Mikler Dániel, Fröhlich Rajmund, Budai Dávid, Laták Bertold, Szili István, Blatt Pál, Fogas Ádám, Horváth Máté, Dorogi Renátó, Ledneczki Gergő, Féhr Dávid. Cserék: Cseri Márk Antal, Varga Tamás, Süvöltős József, Czifra István, Nagy Dániel, Buzás Attila.
Buzás Attila

Békéscsaba: Máthé Gábor, Pilán Márkó, Lászik Milán, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Beszterczei Attila, Borbély Bálint, Svedyuk Alex Pál, Szalai Dániel, Mácsai László, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Ruzsa Zoltán, Oláh László Dávid, Bozsó Milán, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Kálmán Szilárd.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Blatt Pál (49. perc), Beszterczei Attila (75. perc).

Sárgalapok: Lászik Milán (25. perc), Ledneczki Gergő (66. perc), Szili István (70. perc), Fogas Ádám (71. perc), Nagy Dániel (89. perc), Szalai Dániel (89. perc).

Az első félidőben kihagyott ziccerekért két ponttal kellett fizetnie Bölcskén a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapatának. Szünet után a házigazdák egy kontrából vezetést szereztek, a folytatásban pedig csak egyenlíteni tudtak a lila-fehérek, fordítaniuk nem sikerült.

Az első félidőben végig a csabaiak domináltak játékban. Komoly lehetőségek kizárólag előttük adódtak, de négy százszázalékos helyzetet elhibáztak, még a kapufa is a hazaiakkal volt.

A második félidő elején beigazolódott a foci alaptörvénye, mely szerint büntetlenül nem lehet ennyi ziccert kihagyni. A 49. percben egy csabai szabadrúgást követően Mikler kapus indította a hazaiak kontráját, a jó ütemben kilépő Blatt elhúzta a labdát Máthé mellett, és közelről a hálóba gurított, 1–0. Boér Gábor kettős cserével adott hangot nemtetszésének, ami meghozta a várt hatást. A 75. percben Borbély a rövid sarokra ívelt be egy szögletet, a jó ütemben érkező Besztercei előrevetődve csúsztatott a kapuba, 1–1. A hátralévő időben még próbálkozott a csabai együttes a győztes gól megszerzéséért, de nem járt sikerrel.

Buzás Attila: – A vártnak megfelelően, küzdelmes mérkőzés volt. Kezünkben volt a győzelem, de sajnos egy figyelmetlenségnek köszönhetően csak egy pontot sikerült begyűjteni. Ettől függetlenül, az eredmény reális. Sok sikert a Békéscsabának!

Boér Gábor: – Egy nehéz talajú pályán, irreális körülmények között játszottuk a mérkőzést, amelyet az első félidőben el kellett volna döntetünk. Szünet után ismét álmosan kezdtünk és egy lassan általánossá váló hibának köszönhetően kaptunk gólt. Szerencsére stabilak és szervezettek maradtunk, ennek meg is lett az eredménye, sikerült egy pontrúgás után egyenlítenünk. A meccs egészét tekintve szürreális eredmény született: szereztünk egy pontot és veszítettünk kettőt.

Boér Gábor: – Egy újabb hosszú út előtt állunk, hiszen a hétvégi fordulóban Bölcskére látogatunk. Ellenfelünk rosszul kezdte a tavaszt, azonban az elmúlt pár fordulóban kiegyenesedni látszódnak, amit a múlt heti bravúros pontszerzésük is bizonyít, melyet a 3. helyezett Komló otthonában értek el. A tabellán mindössze egy ponttal előzzük meg aktuális ellenfelünket, bár egy mérkőzéssel többet játszottak. Egy jól megszervezett csapatot ismerhettünk meg ősszel a bölcskei alakulatban és az akkori mérkőzésen is bizonyították, hogy veszélyes csapatról van szó. Azon az összecsapáson nagyon erős csapattal tudtunk felállni, hiszen sok meghatározó játékos játszott vissza az első csapatból, és jól játszva 3-1 arányban nyerni tudtunk. A múltheti bravúros pontszerzésünknek akkor lesz igazi értéke, ha hétvégén ponttal, de még inkább pontokkal tudunk hazatérni. A heti felkészülésünk remek volt és bízom benne, hogy a játékosaim ugyanolyan elszántak lesznek, mint a Misleny ellen. Örömteli számunkra, hogy a tavaszi szezonban hazai pályán még veretlenek vagyunk, azonban hogy céljainkat elérjük, idegenben is jobban kell teljesítenünk. Sérültjeink közül Szélpál és Bogár továbbra is harcképtelen, viszont Pilán, Kálmán és Orovecz a héten már bekapcsolódtak a munkába. Sajnos vasárnap Huszár játékára sem számíthatok, mivel begyűjtötte 5. sárgalapját.