Időpont: 2019. március 3. (vasárnap) 14:30 óra

Cím: 8600 Siófok, Dr. Révész Géza u. 11.

Siófok: Molnár Péter, Jánvári Gábor, Fehér Zsolt, Magasföldi József, Horváth Attila, Elek Bence, Medgyes Zoltán Henrik, Horváth Péter, Réti Patrik, Kiss Balázs, Lorentz Márton. Cserék: Tajti Norbert, György Nico Julian, Izing Martin Ferenc, Balogh Bence Benitó, Gál Mátyás, Zamostny Balázs, Tóth Martin.
Vezetőedző: Mihalecz István

Békéscsaba: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Nagy Sándor, Mezei Szabolcs, Szatmári István, Urbin Péter, Szalai Dániel, Király Patrik, Hursán György, Babinyecz Balázs, Szélpál Norbert. Cserék: Dávid Zoltán Gergő, Máris Dominik, Uram János, Mácsai László, Vólent Roland, Sinanovic Sinan.

Gólszerző: Magasföldi József (16. perc).

Sárga lapok: Babinyecz Balázs (72. perc), Vólent Roland (73. perc), Máris Dominik (78. perc), Jánvári Gábor (86. perc), Király Patrik (92. perc), Szélpál Norbert (92. perc).

16. perc: szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak mintegy húsz méterre a békéscsabai kaputól. A labda mögé Magasföldi állt, aki a sorfal fölött elcsavarta a játékszert a vendégek kapujának bal felső sarkába, 1-0.

92. perc: Tizenegyeshez jutottak a hazaiak. A büntetőt Horváth Attila kihagyta.

A békéscsabaiaknál sérülés miatt hiányzott a vasárnapi találkozóról Pilán, Ilyés, Lustyik, Gránicz, sárga lapos eltiltás miatt pedig Mészáros és Viczián sem léphetett pályára. Az első negyedóra tapogatózó játéka után, a kiesés ellen küzdő hazaiak egy jól eltalált szabadrúgás góllal szereztek vezetést, az egykori válogatott Magasföldi révén. A folytatásban a lila-fehérek próbáltak egyenlíteni, több akciót is vezettek, de a siófokiak védelme visszaverte a támadásokat. A 32. percben Zamostny kilépett a védők közül, lövését Ribánszki nagy bravúrral mentette. A siófokiak mezőnyfölényben játszottak az első félidőben, ezt igazolja, hogy hat szögletet is rúgtak.

A szünetben Boér Gábor cserélt, a védő Nagy Sándor helyett egy támadót, Sinanovic Sinant küldte a pályára. A vendégek többet támadtak ebben az időszakban, de a kapu előtt mindig hiba csúszott akcióikba. A félidő közepén újabb csatárt, a korábban Siófokon is megfordult Vólent Rolandot állította csatasorba Boér Gábor. Gyűrték egymást a csapatok a középpályán, a hazaiak védték az előnyt, a lila-fehérek pedig nem tudták bevenni Molnár kapuját.

Boér Gábor: − Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést és korán hátrányba kerültünk egy olyan szituációból, amelyre külön felhívtuk a játékosok figyelmét. Ezután egy kicsit javult a játékunk, de sikerült ugyanabba a folyóba lépnünk, amelybe már sokszor. Sajnos megint nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat és amit az egyik héten meg tudunk valósítani, azt a másikon nem. Örülnék, ha a fiatalságból és a rutintalanságból adódó dolgaink – amelyről már sokszor beszéltünk – végre elmúlnának, mert most már azért van meccs bőven mindenki lábában. A tapasztalatszerzés időszaka már elmúlt, nem szabad rendre ugyanazokat a hibákat elkövetnünk, mert akkor ilyen hullámzó lesz a teljesítményünk. Érthetetlen, hogy egyes játékosok az egyik mérkőzésen kimagaslóan szerepelnek, a következőn pedig teljesen alul teljesítenek – így nagyon nehéz a folyamatosságot fenntartani. Tudtuk, hogy ez várható, de azt gondoltuk tudtunk ebben előrelépni. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a második játékrészben sokkal jobban játszottunk, de hátul továbbra is bizonytalanok voltunk és nagyon sok hibát elkövettünk. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de még így is azt gondolom, hogy az iksz reálisabb végeredmény lett volna. Nagyon jó lenne már egyszer és mindenkorra kilépni ebből a cipőből és stabilizálni a játékunkat.

A látottak alapján, a végig küzdelmes mérkőzésen, egy jól eltalált szabadrúgásgól döntötte el a három pont sorsát a hazaiak javára a tartalékos Békéscsaba ellen. A lila-fehéreknek nincs sok idejük a kesergésre, hiszen szerdán 19:00 órától azt a Csákvárt fogadják a Kórház utcai stadionban, amely az aktuális fordulóban, hazai pályán 4-1-re kapott ki az ETO FC Győrtől.

YouTube

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!