Időpont: 2015. augusztus 8. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Kelemen Attila, Kormányos II. Gábor

Békéscsaba: Mursits Roland, Koszó Balázs Tibor, Piermayr Thomas, Fehér Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Spitzmüller István, Ezequiel Calvente Criado, Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Szilágyi Péter. Cserék: Ilizi Lubos, Bényei Balázs, Szalai Dániel, Bagi István, Kertész Tamás, Balog Zsolt, Koroudjiev George Assenov.

Vasas: Nagy Gergely, Pajovic Tomislav, Grúz Tamás, Debreceni András, Hangya Szilveszter, Vida Máté, Adamovic Milos, Berecz Zsombor, Lázok János, Novák Csanád Ákos, Remili Mohamed. Cserék: Hermány Bence, Murka Benedek, Osváth Attila, Czvitkovics Péter, Görgényi Dávid, Gál Mátyás, Kenesei Krisztián.

Vezetőedző: Simon Antal

Nézőszám: 2.914 fő

Gólszerzők: Remili Mohamed (52. perc), Novák Csanád Ákos (57. perc).

Sárgalapok: Debreceni András (12. perc), Lázok János (18. perc), Spitzmüller István (45. perc), Piermayr Thomas (67. perc), Berecz Zsombor (68. perc), Ezequiel Calvente Criado (71. perc).

Kiállítások: Borbély Bálint (87. perc).

Remili már a második percben helyzetbe került Vida beadása után, de kapufát lőtt. A másik oldalon egy szabadrúgás után Borbély lőtt fölé, majd a 13. percben Borbély 22 méteres szabadrúgását Nagy Gergely védte bravúrral. Két perccel később Lázok János szabadrúgását követően Debreceni feje előtt néhány centivel elsuhant a labda. A 19. percben Lázok szép gólt lőtt, de a játékvezető úgy látta, hogy kézzel vette át a labdát, így érvénytelenítette a találatot.

A 33. percben Lázok szabadrúgását követően Pajovics fejese épphogy elkerülte a kaput. Ezután Szilágyi lőtt az ötös sarkától, de Pajovics az utolsó pillanatban blokkolt. A 41. percben Remili beadását Vida kapásból rálőtte a bal felső sarok irányába, Mursits nagyot védett. Ezután Lázok beadását Grúz csúsztatta meg, de a labda elment a kapu előtt.

A szünet után Lázok szögletét Novák a tizenegyespont közeléből másfél méterre a kapu fölé fejelte. Az 52. percben Vida beadását követően a hosszún Remili érkezett és fejjel a hálóba továbbított (0-1). Két perc elteltével Berecz távoli lövése kipattant, Novák elé került, de nem sikerült betalálnia, mert két méterről a kapusba lőtt. Az 57. percben az öt és feles környékén pattogott a labda, ami egyszer csak Novák Csanád elé került, ő pedig ezúttal nem hibázott (0-2).

A 69. percben Borbély végzett el egy veszélyes szabadrúgást a bal szélről, erős lövése megpattant, így csak kicsivel kerülte el a vendégkaput. Négy perc múlva Lázok húsz méterről próbálkozott, de a kapufa mellé lőtt. A 75. percben Berecz 25 méterről lőtt a csabai kapu mellé. A 85. percben Laczkó Zsolt a bal felső sarok fölé csavart, két perccel később pedig emberhátrányba került csapata, ugyanis Borbély megkapta második sárga lapját. A kilencvenedik percen Remili találta el a kapufát. Az angyalföldiek megszerezték első győzelmüket, ezzel első pontjaikat, míg a csabaiak továbbra is pont nélkül állnak az utolsó helyen.

Zoran Spisljak: — Nagyon csalódottak vagyunk. Szerettünk volna nyerni a másik eddig pont nélküli Vasas ellen, de sajnos ez nem sikerült. A vendégek kihasználták a hibáinkat és gólokkal büntettek. Tovább kell dolgoznunk és tanulnunk, mert az NB I-ben minden egyes hibát kihasználnak az ellenfelek.

Simon Antal: — Egész héten erre a mérkőzésre készültünk, amelyet meg akartunk nyerni. Jó teljesítménnyel, úgy érzem megérdemelten győztünk a lelkes, keményen küzdő Békéscsaba ellen.