Időpont: 2016. július 13. (szerda) 18:00 óra

Asszisztensek: Albert István, Viczián Mátyás

A mérkőzésről weboldalunkon élőben tudósítunk.

Békéscsaba: Mursits Roland (1), Bényei Balázs (4), Fehér Zsolt (15), Szélpál Norbert (42), Fabio Nascimento de Oliveira (2), Tóth Dániel (14), Spitzmüller István (10), Bagi István (8), Nagy István (18), Takács Péter (9), Szalai Dániel (7). Cserék: Ribánszki László (23), Pilán Márkó (27), Kelemen Dávid (28), Juhász György (21), Beszterczei Attila (19), Ihrig-Farkas Sebestyén (11), Kálmán Szilárd (97), Viczián Ádám (22).
Vezetőedző: Zoran Spisljak

SZEOL: Dongó Dénes (30), Kéri Tamás (21), Gajág Gergő (5), Ikonomu Konstantinos (17), Tomisic Stefan (10), Forró Attila (19), Rácz László (3), Harsányi István (18), Lévai Norbert (6), Péter Antal (14), Beretka Péter (9). Cserék: Mendebaba Szása (8), Puskás Csaba (16), Fülöp Tibor (20), Grünvald Attila (4), Buzási Péter (11), Bartucz Martin (23), Lászik Milán (15).
Vezetőedző: Tóth Ákos

Gólszerző: Ihrig-Farkas Sebestyén (90. perc).

Ismét tikkasztó hőségben, ezúttal Algyőn lépett pályára az Előre és az egyik újonc, másodosztályú tagságot kiharcoló SZEOL SC volt az ellenfél.

Az előzetes információk alapján megint két részre osztva, sorcserékkel operált mesterünk. Ezúttal viszont az első alakulat már 70 percen keresztül küzdhetett a meleggel, míg az utolsó húsz percre focistáink másik része ragadhatta magához a kezdeményezést. Takács ezúttal támadó pozícióban próbált megküzdeni, a jó erőkből álló szegedi védelem ellen. Szalaival többször is sikerült látványos összjátékot produkálniuk, míg Spitzmüller középről osztogatta a lasztikat. Bényei és Fabio a már szokásosnak mondható, hasznos és megbízható játékot produkálta, többször előre merészkedtek – ezzel is nagyobb nyomást helyezve a csongrádi egyesületre. A 12. percben akár már előnybe is kerülhettünk volna, hiszen beszorultak a fehér mezesek – az egymás utáni három sarokrúgás viszont nem járt eredménnyel. Ellenfelünknél Beretkára és Harsányira kellett különösen figyelni Fehéréknek, hiszen több alkalommal is igen veszélyes megmozdulásokat produkáltak. Az ivószünet előtt már Tóth és Bagi is többször tudott játékba avatkozni és látszott, szervezetten, taktikusan futballozunk. A 26. percben Mursits kapus is izzadhatott, hiszen egy sarokrúgás után kellett tornáznia. A továbbiakban főképp mezőnyjáték folyt és Bagi próbálkozásával ért véget az első játékrész.

A második felvonásban több csere is történt: Ribánszki kapus lehetőséget kapott, de a szegediek is változtattak. Az 50. percben Mendebaba szabadrúgása borzolta a kedélyeket, több volt a lehetőségben. A nagy kedvvel játszó Nagy István az 54. percben ígéretes helyzetbe került, lövését Dongó kapusnak kellett hatástalanítani. Egészen a 70. percig gyűrték egymást a felek, de az eredmény nem változott – érkezett a csabai frissítés, sorcsere formájában. Öt perccel később a csereként beállt Buzási kapáslövése szállt fölé, szép mozdulat volt. A 79. percben Tóth Ákos is pályára küldött két újabb focistát: Péter Antal és Gajág Gergő helyett Fülöp Tibor és Bartucz Martin kapott még lehetőséget. A mérkőzés hajrájára némileg beszorítottuk ellenfelünket, próbáltunk még egy lapáttal rátenni. Előbb Juhász beívelése izgatta a mintegy 60-70 érdeklődőt, majd szinte az utolsó percben egy csabai beadás kipattant a szegedi kapusról, Ihrig-Farkas volt szemfüles és kotorta a hálóba a labdát. 1-0.

Ezzel az utolsó percben szerzett találattal újabb győzelmet arattunk a felkészülési mérkőzések sorozatában. Folytatás szombaton a Vásárhely ellen.

Zoran Spisljak: – Két csoportban játszottunk ismét és végig irányítottuk a mérkőzést. Igyekeztünk nyomás alatt tartani a szegedieket és megfelelő tempót diktálni. Igazi ziccerig ma nem jutottunk, de több lehetőséget alakítottunk ki és így is sikerült megoldani a meccset. Közelebb álltunk a gólokhoz, de az utolsó passzokon továbbra is dolgoznunk kell. Ezen még javítani fogunk, hiszen még olyan állapotban vagyunk, ami ezt valamilyen szinten indokolja is. A tempó, a ritmus, a játék már majdnem megfelelő – a végjátékban pedig javulnunk kell. A SZEOL egy nagyon jól védekező, masszív csapat – ezért nagyon hasznos edzőmérkőzést tudtunk játszani. Azt tudom elmondani, hogy játékosaim 80 százalékos állapotban vannak és ha tartani tudjuk a tervezett ütemezést – akkor a bajnoki rajtra nyugodt leszek.

Tóth Ákos: – Egy hónappal ezelőtt még két osztály különbség volt a két csapat között. Természetesen ez látszott is, hiszen a Békéscsaba egy magasabb ritmushoz van szokva, nálunk még ez a tempó nincs meg. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy jó úton haladunk, mert nem tűnt akkorának a távolság. Természetesen ez csak egy edzőmérkőzés, de az Előrének gyakorlatilag a mai napon nem volt kidolgozott helyzete, mi viszont háromszor is szinte már csak a kapussal álltunk szemben. Hangsúlyozom, hogy a Békéscsaba sokkal jobb erőkből áll és a bajnokságban is más célokért küzd majd. Kívánom nekik, hogy jövőre újból osztálykülönbség legyen köztünk – úgy, hogy ők feljutnak, mi pedig bennmaradunk.