A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 467 másodperc.

Időpont: 2018. május 20. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Punyi Gyula, Márkus Péter

Tartalék játékvezető: Böcskei Balázs

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Gránicz Patrik, Szatmári István, Nagy István, Király Patrik, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Urbin Péter, Tóth Dániel, Szalai Dániel, Hursán György, Kiss László.

Nyíregyháza: Jova Levente, Ötvös Bence, Fodor Ferenc, Kártik Bálint József, Holdampf Gergő, Rezes László, Pekár László, Szokol Zsolt, Csilus Tamás, Farkas Márk, Dragoner Dávid Filip. Cserék: Fülöp Gergő, Sinanovic Sinan, Gajdos Zsolt, Papp Máté, Forró Gyula, Végső Előd Zalán, Hornyák Marcell.
Vezetőedző: Bozsik József

Gólszerzők: Kártik Bálint József (20. perc), Király Patrik (29. perc), Birtalan Botond (65. és 83. perc).

Sárga lap: Jova Levente (91. perc).

Nézőszám: 1.413

A forduló rangadójára igen sokan voltak kíváncsiak a Kórház utcában, 1.413 néző előtt kezdődött el a harmadik és negyedik helyezett találkozója.

Már a meccs elején látni lehetett, a nyíregyháziak a nagyon biztos védekezésből indított kontrákra hagyatkoznak, egyetlenegy előretolt emberük volt Dragoner Dávid személyében. A csabaiak pedig bizonyítani szerettek volna saját közönségüknek, és ennek megfelelően kezdték a találkozót. A 6. percben egy véleményes szituációt láthatott a nagyérdemű, a lelátóról úgy tűnt az óriási helyzetben lévő Birtalant szabályos eszközökkel már nem lehet szerelni, a játékvezető azonban nem adott tizenegyest, miután a védő akciózott a csatárral szemben.

Maradt támadásban a viharsarki együttes, Viczián közeli csukafejese okozott veszélyt a nyíregyházi kapu előtt és az első negyedórában is a nyíregyházi térfélen pattogott a labda. Ezért is volt meglepetés a nyírségiek a 20. percben szerzett találata. Pekár berúgott szögletét a rövid saroknál megcsúsztatta az egyik társ, a hosszú saroknál álló Kártik Bálintot senki nem zavarta, 5 méterről a hálóba lőtt (0-1). A bekapott gól sem szegte kedvét a hazai együttesnek, folytatta az ellenfélre gyakorolt nyomást. A 28. percben Birtalan előtt adódott a legnagyobb lehetőség: Szatmári beadását bal belsővel pofozta kapura 7 méterről, Jova Levente azonban ekkor még nagyot védett… Eljött azonban a 29. perc, amikor is a portás már tehetetlen volt. Viszont azt meg kell vallani, állhatott volna akárki a gólvonalnál, a Békéscsaba egyenlítő találatát senki sem tudta volna védeni. Király Patrik ugyanis gondolt egyet az alapvonaltól mintegy 35 méterrre, és ballal egy iszonyatos erejű bombát küldött a kapura, a labdát mintha zsinóron húzták volna a jobb felsőbe, ritkán látható bombagóllal egyenlített az Előre (1-1). A félidő további részében is támadott a Csaba, viszont helyzetet inkább a Nyíregyháza alakított ki, Ribánszkinak két ízben is bravúrral kellett mentenie, de végül maradt az 1-1-es döntetlen.

A második félidő elején sem változott semmi, elsősorban a csabai balszárny működött remekül, zsinórban futottak a támadások, és ezen az oldalon többször is sikerült a hazaiaknak a védők mögé kerülni, elsősorban Szatmári jóvoltából. Jovának volt köszönhető, hogy az ellenfél kapujára veszélyes lila-fehér egylet „csak” a 65. percben szerezte meg a vezetést. Nagy István beadását Birtalan Botond a védőket megelőzve váltotta gólra (2-1). Nem volt más lehetősége a nyíregyházi együttesnek, támadnia kellett. A 74. perc hozta az egyetlen vendég lehetőséget, Ribánszkinak kellett nagyot mentenie. A másik oldalon viszont a 82. percben először Gránicz szabadrúgása jelentett veszélyt a nyíregyházi kapura, majd a szögletrúgás után Birtalan remek mozdulattal talált a rövid sarokba és ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát (3-1). A csabai támadó így már húsz gólnál jár a bajnoki szezonban és egy találatra megközelítette a góllövőlistát vezető Lencse Lászlót, az MTK csatárát. A 87. percben Ribánszkinak kellett újra bravúrt bemutatnia, a 92. percben viszont Viczián szerezhette volna meg a kegyelemdöfést jelentő negyedik gólt, mert közelről csak a kapufát találta el.

A csabaiak a rangadónak beillő mérkőzésen rangadónak beillő teljesítményt nyújtottak és végig magabiztosan irányítva a játékot megérdemelten nyertek. Király Patrik pedig még nagypapa korában is emlegeti majd ezt a gólt az unokáknak, a soron következő napokban pedig az interneten a nézett videók közé tartozhat majd a felvétel, annyi bizonyos.

Boér Gábor: – Nyilván ilyenkor kapunk olyan impulzust és plusz energiát a győzelemből, ami egy picit feledteti azokat a hibákat, amik voltak. Úgy gondolom, hogy uraltuk az egész mérkőzést, éppen ezért is bosszantott, hogy nem mi tudtuk megszerezni a vezetést. Adtunk egy olyan lehetőséget az ellenfél kezébe, amelyről sokat beszéltünk a héten, ráadásul a szögletnél nem figyeltünk eléggé. A szituációt azonban nagyon jól reagálták le a srácok, le a kalappal előttük és megérdemelték ezt a sikert. Nagyon sokat dolgoztak érte, kijárt már nekik. Nagyon sajnálom, hogy eltelt úgy egy év, hogy hazai pályán sok olyan meccs maradt bennünk, amely esetleg még szebbé tehette volna ezt az eredménysort. De, nem szeretnék most a negatív dolgokkal foglalkozni, most megérdemli a csapat, hogy kiélvezzék a sikert. Nem dőlünk hátra, hiszen nagyon fontos két mérkőzés áll még előttünk. Továbbra is azt várom a fiúktól, hogy ez a mentalitás, hozzáállás maradjon meg és akkor be tudjuk majd biztosítani a harmadik helyünket.

Bozsik József: – Tudtuk, hogy lesznek a Békéscsabának lehetőségei már az első félidőben is, de jól állt a csapatom a talpán és sikerült megszerezni a vezetést. Arra azonban nem lehetett felkészülni, hogy egy ilyen gólt kapunk, mint amit a Király Patrik szerzett. Nem érzem úgy, hogy mindenben felülmúlt minket a Békéscsaba, hasonló lehetőségeink nekünk is voltak. A második félidőben kicsit tudatosan átengedtük nekik a kezdeményezést és arra készültünk, hogy az utolsó fél órában a frissítésekkel esetleg meg tudjuk majd lepni őket. Ez gyakorlatilag így is történt, hiszen az utolsó harminc percben azért jócskán akadt lehetőségünk, és mondhatni Ribánszki bravúros védéseivel együtt végül a hazai együttes jött ki jobban a összecsapásból. Nagyon sajnálom, hogy végül fordítva alakult, mint ahogy terveztük.