Időpont: 2016. szeptember 11. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Török Sándor, Minda Gábor

A mérkőzés megtekintése ingyenes!

A mérkőzésről Facebook oldalunk vonatkozó Esemény rovatában élőben tudósítunk.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Kmetykó Kevin, Szajkó Dévald Márk, Beszterczei Attila, Oláh László Dávid, Mácsai László, Kálmán Szilárd, Bozsó Milán, Ihrig-Farkas Sebestyén. Cserék: Baráth Bence, Tóth Gergő Attila, Konyecsni Zoltán, Kis Richárd, Balog Zsolt.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Komló: Lackó Attila, Németh Tamás, Halasi Olivér, Rein Bence Attila, Gólya Martin, Farkas Bálint, Ferencz Bálint, Tukerics Ákos, Mészáros Tibor, Valkovics Dávid, Nagy Attila. Cserék: Gáspár Szabolcs, Paulik Ádám, Bölcsföldi Milán, Szentes Krisztián, Habi Benjamin, Nagy Norbert, Juhász Csaba.
Vezetőedző: Teslic Igor

Gólszerzők: Halasi Olivér – öngól (6. perc), Ihrig-Farkas Sebestyén (12. perc), Valkovics Dávid (31. perc), Mácsai László (67. perc), Halasi Olivér (76. perc).

Sárgalapok: Ferencz Bálint (21. perc), Németh Tamás (53. perc), Ihrig-Farkas Sebestyén (76. perc), Bölcsföldi Milán (81. perc).

Nézőszám: 100

A zsinórban elszenvedett öt vereség nem múlt el nyomtalanul Komlón, ahol a héten edzőváltás volt: Varga László helyét a vajdasági származású Teslic Igor vette át.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, szűk negyedóra leforgása alatt kétgólos előnyre tett szert. A 6. percben Oláh lőtt 20 méterről kapura, a büntetőpont táján Halasin megpattant a labda, amely zavartalanul gurult a jobb alsó sarokba, mert a kapus már elmozdult a másik irányba, 1–0. Újabb hat perc elteltével Ihrig-Farkas kapott egy remek átadást a tizenhatoson, ráfordult és 13 méterről bevette Lackó kapuját, 2–0. A gyenge kezdés után a vendégek egyre többször eljutottak a csabai kapuig. A 30. percben a szépítés is összejött számukra. Egy nagy bedobásnál kilökték az egyik hazai védőt, a labda így Valkovics elé hullott, aki középről, kapásból bombázott a bal alsó sarokba, 2–1.

A második félidőben átvette az irányítást a Komló, aktívabban támadott a pontszerzés érdekében. Mégis a hazaiak szereztek újabb találatot, miután a 65. percben Ihrig-Farkast szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Mácsai értékesítette, 3–1. A magabiztosnak tűnő előny sem jelenthetett azonban garanciát a csabai pontszerzésre, mert teljesen nyílttá vált a meccs, pro-kontra nagy lehetőségekkel. Saját kapuja után Halasi a 76. percben Máthé Gáborét is bevette. A csabai kapus reflexmozdulattal ütött bele egy közeli lövésbe, a labda Halasi elé pattant, akinek közelről már nem okozott nehézséget bekotorni, 3–2. Az egyenlítés sem váratott sokat magára, szépséghibája, hogy méteres leshelyzet előzte meg. A védelem mögé belőtt labdára Bölcsföldi startolt és 20 méterről ellőtte a kiszolgáltatott Máthé mellett, 3–3. Még a végre is maradt komoly helyzet, de újabb gólt már nem láthattak a nézők.

Mindent egybevetve a döntetlennel a látogatók lehettek elégedettebbek!

Szenti Zoltán: – Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani, hiszen újra egy megnyert mérkőzést sikerült elvenni tőlünk. Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni. Ezután is csináljuk a dolgunkat, folytatjuk a megkezdett edzésmunkát és megpróbáljuk a bosszantó védekezési hibákat kiküszöbölni.

Teslic Igor: – A mai mérkőzés számunkra nagyon rosszul indult: szerencsétlen körülmények között, egy megpattanó labdából hátrányba kerültünk, a második találat pedig egy védelmi hiba miatt esett  – ebben talán egy kicsit a kapusunk is benne volt. Innen elég nehéz volt felpörgetni a srácokat, de egy begyakorolt szituációból találtunk egy gólt a félidő közepén. Aztán a félidőben megpróbáltunk egy kicsit változtatni, ami úgy gondolom sikerült. Ezután egy jogos tizenegyesből a hazaiak tudták növelni az előnyüket. Rögtön változtattam és ennek, valamint az akaratnak köszönhetően sikerült pontot elhozni Békéscsabáról. Nagyon remélem, hogy innen egy olyan széria kezdődhet el, ami győzelmekkel van kikövezve.