Időpont: 2015. szeptember 27. (vasárnap) 16:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Lászik Milán, Szántó Mihály Sándor, Damjanovic Slavko, Pilán Márkó, Huszár Gergő, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Szalai Dániel. Cserék: Koszecz Kristóf, Mácsai László, Kálmán Szilárd, Polonio-Guerreiro Joao, Ruzsa Zoltán, Bozsó Milán, Konyecsni Zoltán.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Komló: Gáspár Szabolcs, Vágner Attila, Bodó Péter, Károly Viktor, Preininger Patrik, Korbuly Ákos, Nagy Norbert, Tukerics Ákos, Márkvárt Patrik, Bata Csongor, Horváth Péter. Cserék: Herbert Roland, Kovács Patrik, Halasi Olivér, Mészáros Tibor, Pókos Máté, Hambuch Milán, Kovács Péter.
Vezetőedző: Varga Balázs.

Gólszerzők: Huszár Gergő (9. perc), Bata Csongor (36. perc), Preininger Patrik (63. perc).

Sárgalapok: Oláh László Dávid (29. perc), Bata Csongor (29. perc), Szántó Mihály Sándor (37. perc), Vozár Dávid (47. perc), Pilán Márkó (50. perc), Márkvárt Patrik (61. perc), Nagy Róbert (63 perc), Damjanovic Slavko (76. perc), Ruzsa Zoltán (84. perc).

Balszerencsés vereséget szenvedett a Békéscsaba 1912 Előre tartalék együttese, amely az NB III-as labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában nem tudta pontra váltani emberelőnyét. A lila-fehérek közel fél órát játszhattak fórban, de egy kapitális hibájukat kihasználva, mégis a Komló biztosította be győzelmét ebben az időszakban.

Csabai góllal indult a mérkőzés. Huszár gyakorlatilag az első támadásból betalált, miután az Oláh beadásáról kipattanó labdát 16 méterről lőtte a kapu jobb oldalába, 1–0. A vendégek hamar túltették magukat a bekapott gólon és átvették az irányítást. Ennek az eredménye lett a 30. percben megkapott büntető is, amit Bata értékesített, 1–1. A hazaiak meglehetősen pontatlanul játszottak, sokat rontottak.

Kiegyenlített játékot hozott a második félidő. Márkvárt második sárga lapos kiállítását követően megcsillant a remény a hazaiak előtt, Vozár nagy egyéni hibája mégis hamar lehűtötte a kedélyeket. Egy felívelést rosszul vett át a védő, így hozva kihagyhatatlan helyzetbe Horváth Pétert, akinek közelről nem okozott nehézséget a kapuba találni, 1–2.

Boér Gábor: – Az első félidőben az ellenfél játékban fölénk nőtt, ennek ellenére helyzet nélkül tudott egyenlíteni. A mérkőzésnek ebben a szakaszában rendkívül rossz felfogásban futballoztunk. Szünet után átvettük a játék irányítását, helyzeteket dolgoztunk ki, azonban egy újabb óriási egyéni hiba miatt hátrányba kerültünk, amin a hátra lévő időben nem tudtunk változtatni, noha számtalan lehetőségünk volt rá.

Varga Balázs: – Értékes három pontot szereztünk, főleg annak függvényében, hogy sok időt töltöttünk emberhátrányban. Az első félidőben jobbak voltunk, a másodikban kiegyenlítődött a játék és egy jól felkészített csapatot sikerült legyőznünk.