Időpont: 2016. május 1. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Varga Balázs, Zsákai Milán.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Pilán Márkó, Huszár Gergő, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Beszterczei Attila, Szélpál Norbert, Ruzsa Zoltán, Kun László Dávid, Borbély Bálint, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Oláh László Dávid, Bozsó Milán, Vozár Dávid, Mácsai László, Lászik Milán, Kálmán Szilárd.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Dabas: Scheilinger György, Csák Zoltán, Kozma Dániel, Szélpál Tamás, Surányi Zoltán Roland, Komoróczi Kristóf, Domonyi Roland, Molnár Zoltán, Hollauer Balázs, Geiger Norbert, Lázár Tamás. Cserék: Török Krisztián Ferenc, Dévai Csaba László, Zsolnai Róbert, Pék Richárd Attila, Takács Kornél, Kállai István.
Vezetőedző: Dajka László.

Nézőszám: 150

Gólszerzők: Zámbori Dániel (21. perc), Csák Zoltán (37. perc), Domonyi Roland (49. perc), Geiger Norbert (71. perc).

Sárgalapok: Csák Zoltán (37. perc), Domonyi Roland (49. perc), Tóth Dániel (50. perc), Kálmán Szilárd (65. perc), Geiger Norbert (71. perc), Tatár Eduard (75. perc), Mácsai László (77. perc), Borbély Bálint (91. perc).

Piroslapok: Geiger Norbert (71. perc), Tatár Eduard (75. perc).

Változatos játék közepette a 21. percben jutott vezetéshez a Békéscsaba. Zámbori szerzett labdát a félpályánál, majd megiramodott vele a bal oldalon, 30 métert vezetve Borbélyhoz centerezett, aki egy állítás után visszatette elé a játékszert, Zámbori pedig higgadtan gurított a hosszú sarokba, 1–0. A gól után alább hagyott a csabaiak támadókedve, a védekezésbe viszont több hiba is becsúszott, Máthé kapusnak több esetben is korrigálnia kellett védőtársai kihagyásait.

Szünet után nem sokat váratott magára az egyenlítés. Egy előrevágott labdára lecsapott a frissen beállt Zsolnai, előle még Máthé lábbal hárítani tudott, de a kapus felszabadítását a jobbról érkező Csák 20 méterről az üres kapuba emelte, 1–1. A folytatásban sem igazán tudott felpörögni a hazai együttes, pedig a támadójáték frissítése érdekében Boér Gábor kettős cserét is bevetett. Geiger második sárga lapját követően Tatár helyére is támadót szeretett volna küldeni, de a védő közvetlen előtte lerántotta a 16-oson belül Zsolnait. A játékvezető kiállította és tizenegyest ítélt, amit a sértett váltott gólra, 1–2. Nem sokkal később akcióból is eredményes volt a rutinos támadó, egy bal oldali beadást gurított laposan a kapuba, eldöntve ezzel a meccset, 1–3.

A csabai fiatalok nem tudták megismételni az utóbbi hetek jó teljesítményét. A vezető találatukig jól játszottak, azt követően ellenben visszaestek, hibáikat pedig a rutinos vendégek gólokkal büntettek.

Boér Gábor: – Azt szokták mondani, hogy a vereséget nem lehet megmagyarázni – ettől függetlenül remélem, hogy csapat nagyobb részének lesz mondanivalója a mai teljesítménnyel kapcsolatban. Nem azért dolgozunk minden nap, hogy a hétvégén csak ilyen teljesítményre legyünk képesek. Ilyen mentalitással és akaratgyenge, rossz sportemberi hozzáállással nem lehet futballozni. Nagyon nehéz ilyenkor bármi hasznosat mondani, hiszen dúlnak bennem az indulatok. Tudom, hogy én miben hibáztam és remélem, hogy játékosaim is levonják a mérkőzés tanulságait, valamint ráébrednek arra, hogy ilyen produkcióval biztosan nem lesz helyük egyik osztályban sem. Azt kértem a meccs elején, hogy próbáljunk meg végre úgy játszani, hogy mi szerezzük meg az első gólt – hiszen az elmúlt hetekben mindig nekünk kellett az eredmény után szaladni. Úgy látszik, ez annyira jól sikerült, hogy teljesen leült a csapat és visszavett a tempóból. Voltak figyelmeztető jelek a vendégek részéről – bár megjegyezném, hogy kidolgozott helyzetük szinte egyáltalán nem akadt. Óriási egyéni hibákat ilyen szinten sem lehet elkövetni büntetlenül, amelyeket mindig meg akarunk valahogy magyarázni és ebből is látszik, hogy bizonyos helyzetekben katasztrofálisan viselkedünk a pályán. A kiállítás is elkerülhető lett volna, hiszen egyáltalán nem szabadna hagyni, hogy a támadó olyan szituációba kerülhessen, ahol másképp már nem lehet megállítani. Amikor az ellenfél játékosa a mi tizenhatosunkon belül zavartalanul leveheti a labdát, foroghat vele és ezt a belső védőink rendre végignézték – akkor nem is lehet más az eredmény. Ez ilyen egyéni hibák eldöntik bármelyik csapat sorsát, ráadásul a mai ellenfelünk rutinos, érett, tapasztalt játékosai könyörtelenül kihasználták a lehetőségeket és maximálisan betartották a taktikai utasításokat.

Dajka László: – Úgy gondolom, hogy a hazai csapat nagyon jól kezdte a mérkőzést, talán némileg bealudtunk az első 10-15 percben. Egy szép egyéni teljesítményből szerzett vezetést a Békéscsaba, ezután kezdtünk magunkhoz térni. Megpróbáltuk átvenni a játék irányítását és helyzeteket kidolgozni – ami szerintem sikerült is – bár az első játékrészben még eredmény nélkül. Az ember tervez, Isten végez – szerencsére a cserék bejöttek és a második félidőben már sikerült gólokra váltanunk a lehetőségeinket. A Zsolnai Robi egy ragyogó futballista, aki hosszabb sérüléséből épült fel és remélem, hogy a lelkének is nagyon jót tesznek az ilyen jól sikerült mérkőzések. Ki kell még emelnem Csák Zoltán teljesítményét, aki sokat tett a mai napon a sikerért. A csapatunk folyamatosan alakul át, a Dabasnál június 30-ig vállaltam – a jelenleg beteg edző miatt – a megbízást. Nem tudom mit hoz a jövő – de az biztos, hogy én teljesen másképp képzelem el a dolgokat. Próbálom felhozni az együttest és úgy látszik, hogy ez valamilyen szinten sikerül is – hiszen a múlt héten már hatvan percen keresztül nagyon jól tudtunk játszani a Kozármisleny ellen. Bízom benne, hogy ez egyre csak jobb lesz. Egy szó, mint száz az első félidő második felében és a második játékrészben jól teljesítettünk, így megérdemelten győztünk a mai napon.

Boér Gábor: – A Dabas csapata látogat hozzánk a hétvégén, egykori trénerem Dajka László vezetésével – ez külön egy pikantériája a mérkőzésnek, de ettől függetlenül nyilván ugyanúgy kezeljük a helyzetet, mint bármelyik másik együttes esetében. A Dabas rengeteg döntetlen eredménnyel (11 db) rendelkezik a bajnokságban – ami azt mutatja, hogy a védekezésük teljesen rendben van, viszont a támadó játékuk elég halovány. Ennek ellenére náluk van a gólkirályi cím várományosa, Csák Zoltán személyében – aki 17 találattal vezeti a ranglistát. Vendégeinket az jellemzi, hogy keretükben több meghatározó játékos felsőbb osztályokban is szerepelt már, így megfelelő rutinnal rendelkeznek, emellett sok fiatal labdarúgó is rendszeresen pályára lép. Nehéz mérkőzésre számítok, hiszen a tapasztalat mindenképp feléjük billenti a mérleg nyelvét, viszont csapatunk egyre jobb formába lendül és tavasszal – főleg hazai pályán – már bizonyította, hogy bárkire veszélyes lehet. Mindenképpen győzelemre fogunk játszani és arra számítok, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot – bár tudom, hogy ez roppant nehéz lesz. Szerencsére sérültjeink közül már majdnem mindenki a rendelkezésemre áll, egyedül Bogár bajlódik sérüléssel – bár rá valószínűleg még az őszi szezonban sem számíthatunk. Eltiltottunk sincs jelen pillanatban, így mondhatjuk, hogy teljes kerettel készülünk a vasárnapi mérkőzésre.