Időpont: 2016. május 29. (vasárnap) 18:00 óra

Asszisztensek: Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Huszár Gergő, Lászik Milán, Zámbori Dániel, Beszterczei Attila, Ruzsa Zoltán, Mácsai László, Pilán Márkó, Kálmán Szilárd, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Tatár Eduard,  Kun László Dávid, Konyecsni Zoltán, Orovecz Ádám.

ESMTK: Bonica Sebastian, Lázár Benjamin, Nemes Norbert, Tóbiás Zsolt Norbert, Kiss Dávid, Túri Dániel, Bányai János Róbert, Kocsis Gergő, Kocsis Dávid, Boda József. Cserék: Meszesán Norbert, Mag Kristóf, Hoffmann Roland, Németh Zoltán, Orbán Márk, Szabó Attila.
Vezetőedző: Turi Zoltán

Gólszerző: Boda Attila (68. perc).

Sárgalapok: Pilán Márkó (58. perc), Kálmán Szilárd (72. perc), Huszár Gergő (76. perc), Zámbori Dániel (76. perc), Ruzsa Zoltán (86. perc).

A pirosmezes vendégek kezdték az első játékrészt, amelyben – a küzdelmes mezőnyjátékon kívül – túl sok érdemleges esemény nem történt. Bár az ötödik percben a Békéscsaba már megszerezhette volna a vezetést, de a pesterzsébeti védelem óriási hibáját sajnos mégsem sikerült gólra váltani. A 13. és a 15. percben Kálmán szabadrúgásai kerülték el a kaput, majd három perccel később Mácsai volt lesen. A 19. percben még Tóth Dániel veszélyeztetett és gyakorlatilag a 31. percig említhető helyzete nem is volt az ESMTK csapatának, amikor egy sarokrúgást követően veszélyesen csavarodott a labda. Pár percre be is szorult az Előre, végül Zámbori szabadított fel végleg. A 38. percben a hazai kapu tartóvasán csattant egy ártatlan emelés, melyet Máthé kapus higgadtan szemlélt. Egy-egy beadáson kívül más már nem is történt az első félidőben.

A második 45 percet csere nélkül kezdték a felek, de a keménykedés tovább folytatódott. Összességében elmondható, hogy több olyan játékvezetői ítélet született, amelyet többen a nézőtérről is kifogásoltak. Kétszer (60. és 64. perc) is lest fújt az asszisztens, így két góltól fosztotta meg a Lilákat. A 65. perctől kezdve Boér Gábor cserékkel próbált meg frissíteni, de ennek ellenére szinte a semmiből egy lapos, sarokra tartó lövést Máthé kapus nem tudott kitolni – így Boda József góljával vezetést szerzett az ESMTK: 0-1. A 71. percben egy izmos lövés majdnem eltörte az egyik vendég játékos kezét a tizenhatoson belül, de a spori szerint ez sem kéz, sem büntető nem volt. Aztán elindult a sárga cédulák adagolása is, mindössze 28 perc alatt sikerült 5 darab lapot kiosztani (5,6 perces átlag) és még a vezetőedzőt is leküldeni a pályáról. Az utolsó negyedórára ismét nyomás alá helyeztük az Erzsébeti Spartacust, de gólra sajnos már nem tellett.

Boér Gábor: – Nagyon nehéz megszólalnom, hiszen aki kint volt a meccsen, az láthatta: nagyon sokat tettünk azért, hogy győztesen hagyjuk el a pályát – sokkal többet, mint az ellenfél. Sajnos még nem vagyunk olyan profik, hogy a gyilkos ösztönt jól alkalmazva kivégezzük a másik csapatot. Az egész szezonra elmondható, hogy ellenfeleink rendre kihasználták hibáinkat, sajnos így volt ez ma is: igazából egyszer voltunk figyelmetlenek, amit a vendégek könyörtelenül gólra váltottak. Nem mondom, hogy ma nekünk kellett volna győzni, de mindenképpen sokkal többet tettünk a sikerért és a srácok is jóval többet dolgoztak annál, hogy három ember elvegye tőlük a siker lehetőségét. Arra gondolok, hogy számtalan véleményes döntéssel sújtott minket a játékvezetés ezen a mérkőzésen is – ez nem csak az én véleményem, hanem minden olyan emberé, aki reálisan látja az eseményeket. Nem azt mondom, hogy ezen múlott a dolog, nyilván jobban kellett volna koncentrálnunk és még többet kellett volna tennünk, de ettől függetlenül hazai pályán rendre minket sújtanak a játékvezetői ítéletek – ez elgondolkodtató. Amíg mi egész héten és a mérkőzésen is kőkeményen dolgozunk, addig ők nevetve és mosolyogva tudatják velünk, hogy bármit is teszünk, csak rosszabb lesz a helyzetünk. Nyilván vállalom a következményeket, de kíváncsi lennék arra: ha ők hibáznak, akkor vállalják-e, egyáltalán van-e bármilyen következmény?! Gratulálok az ESMTK együttesének az egész évben és a mai mérkőzésen nyújtott teljesítményéhez is.

Turi Gábor: – Nagyon hajtós meccs volt az utolsó előtti fordulóban. Mindkét csapat becsülettel tette a dolgát, nagy küzdelem folyt a mezőnyben és úgy néz ki, hogy ma egy góllal jobbak voltunk a Békéscsabánál. Egy kiegyenlített bajnokság vége felé vagyunk – amelyből a Kozármisleny kimagaslott – az pedig, hogy ki lesz a harmadik vagy a tizedik, éppen az ilyen mérkőzéseken múlik. A vezetőség tavasszal azt tűzte ki célul, hogy a középmezőny elejére érjünk oda. A folytatás pedig még képlékeny, szeretnénk acélosabb csapattal nekivágni a következő idénynek, de részleteket még nem tudok mondani.

Boér Gábor: – A múlt hétvégén sikerült lezárnunk a bennmaradással kapcsolatos kérdést és gyakorlatilag kimondhatjuk, hogy hivatalosan is lesz jogunk a következő szezonban is elindulni a harmadosztályban is, mint második csapat. Örvendek, hogy a bajnokság vége előtt, időben sikerült erre a dologra pontot tenni. A kitűzött cél elérésével kapcsolatban azonban vannak hiányérzeteim, ezért a hátralévő két fordulóban mindent el kell követnünk azért, hogy szépen zárjuk a tavaszi szezont és egy kicsit kozmetikázzunk a helyezésen – akár még két helyet is előrébb tudnánk lépni győzelmek megszerzése esetén. Az mindenképpen bizakodásra adhat okok, hogy az előző vasárnap a fővárosban egy erősen tartalékos csapatot tudtam csak pályára küldeni, viszont mindenki átérezte a mérkőzés fontosságát és legjobbját nyújtva hozta le mérkőzést, így bravúros pontot tudtunk elhozni. Aktuális ellenfelünk, az ESMTK hasonló felfogású csapat, mint a Pénzügyőr – bár sokkal hátrébb helyezkednek el a tabellán – viszont náluk is sok rutinos, budapesti csapatokban nevelkedett játékos szerepel, akik az aktuális együttesükben perifériára kerültek. Éppen ezért a mostani sem lesz könnyű mérkőzés, de hazai pályán mindenképpen arra törekszünk, hogy az utolsó két meccsünket megnyerjük, így nem lehet más célunk vasárnap sem, mint a három pont megszerzése. Sérültjeink közül Huszár és Pilán valószínűleg már bevethető lesz és Tatár eltiltása is lejárt. Szélpál, Bozsó és Oláh játékára azonban még kicsi az esély.