Időpont: 2016. január 23. (szombat) 13:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion (műfüves pálya)

Békéscsaba: Vukašin Poleksić, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Fabio Nascimento de Oliveira, Takács Péter, Nathan Eccleston, Birtalan Botond, Laczkó Zsolt, Thomas Piermayr, Ezequiel Calvente, Matus Paukner. Cserék: Mursits Roland, Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Damjanovic Slavko, Juhász György, Spitzmüller István, George Koroudjiev Assenov, Hudák Martin, Svedyuk Alex Pál, Bratislav Punosevac, Szalai Dániel.

FK Spartak Subotica: Janosevic Budimir, Farkas Daniel, Kovacevic Vladimir, Antonic Goran, Milosevic Stefan, Jocic Branimir, Jondic Marko, Tumbasic Janko, Torbica Vladimir, Mrkela Andrej, Ilic Stefan. Cserék: Mirkovic Nikola, Tomovic Dimitrije, Calasan Nemanja, Banjac Nikola, Sljivic Nenad, Spremo Stefan, Milic Nemanja, Zlatkovic Daniel, Dokic Milan, Jokic Milan.
Vezetőedző: Cernisov Andrej.

Játékvezető: Takács László.

Asszisztensek: Medovarszki János, Viczián Mátyás.

Bedaráltuk a Szabadkát

A tizedik percben Mrkela Andrej lövését kellett Poleksic kapusnak hárítania, majd nem sokkal később Jocic Branimir veszélyeztetett. Ettől kezdve azonban, gyakorlatilag egy kapura játszott az Előre. Beszorítottuk a derekasan küzdő vendégeket és idő kérdése volt, mikor váltjuk előnyre a mezőnyfölényt. A kezdő sorban ismét jól működött a védelem: Vaskó és Piermayr biztosan állt a lábán és Bényei is többször avatkozott  hasznosan és adott esetben megfelelő keménységgel a játékba. Jól mozgott és veszélyes átadásokat osztogatott a próbán lévő Hudák Martin is.

A 22. percben Calvente okozott zavart, a kiharcolt szabadrúgást Birtalan végezte el, de a vendég hálóőrnek sikerült semlegesíteni a lövést. Jól látszott, hogy mesterünk több taktikai formációt is kipróbált, játékosaink fegyelmezetten végezték el feladatukat.

A 30. percben ismét Calvente indult meg a bal oldalon, újra csak szabálytalanul tudták megállítani. Fabio végezte el a szabadrúgást és a beívelt labdába Vaskó tudott fejjel beleszúrni, amely nem sokkal kerülte el a bal felsőt.

A 36. percben némi kakaskodás tört ki, a játékvezető gyorsan rendet tett és Jocic Branimirt “jutalmazta” sárga színű cédulával.

A félidő hajrájában megpróbálták megnyomni a szabadkaiak, de nem jártak sikerrel.

A második játékrészre a próbázó Nathan Ecclestont  – valószínűleg elkészült erejével – Pusosevac, valamint Pauknert Oláh László váltotta, aki negyed órát kapott vezetőedzőnktől a sorcseréig. Punosevac ismét jó tempóban állt a csatársor élére és többször is veszélyeztetett.

A 62. percben érkezett a teljes sorcsere, a friss játékosok újra mozgásba hozták a gépezetet. A védekezés Fehér, Damjanovic és Vadász felállásban is jól működött, Mursits kapus pedig biztosan állt a lábán és többször is megnyugtatóan koordinálta a pettyest.

Mindenképpen ki kell emelnünk Spitzmüller és Juhász játékát is, hiszen gyors megiramodásokkal fárasztották a vendég védelmet. A 71. percben Punosevac ápolása miatt állt a játék – arcon találta egy lepattanó labda. Úgy látszik kemény fából faragták, hiszen pár perccel később veszélyesen fordult le védőjéről – ekkor még szerelni tudták, de a 81. percben már nem volt orvosság: Vadász ívelt be egy szabadrúgást, a labdát pedig Punosevac higgadtan továbbította a hálóba: 1-0.

A mérkőzés vége felé a vendégeink megpróbálták mozgósítani erőtartalékaikat, de az eredmény már nem változott.

Zoran Spisljak: — Mérkőzésről mérkőzésre javul az együttes teljesítménye. Úgy látom, taktikailag is fejlődik a csapat és a futómennyiséggel is elégedett vagyok.

A szabadkai együttes hazája első ligájában játszik, ami máris garantálhatja, hogy az erős ellenféllel való csata színvonalas találkozót hoz.
A tervek szerint minden januárban igazolt labdarúgó pályára lép, így újra láthatják a kilátogatók a Montenegróból érkezett kapust – Vukašin Poleksićet, a Szlovákiából igazolt támadót – Matus Pauknert, a székhelyét Mezőkövesdről Csabára áttevő Takács Pétert és természetesen a napokban Angliából a Viharsarokba érkezett csatárt, Nathan Ecclestont. A 178 centiméter magas Nathan Eccleston 1990-ben született és egy alkalommal szerepelt az angol U17-es válogatottban.

– Kiváló kapcsolatban állok a korábbi liverpooli menedzserrel, Brendan Rodgersszel és pályaedzőjével, Colin Pascoe-val, ők ajánlották figyelmembe Nathan Ecclestont, hiszen dolgoztak már vele – magyarázta Zoran Spisljak.

Nathan Eccleston a békéscsabai lehetőségei kapcsán elmondta: az ügynöksége jó kapcsolatban áll Zoran Spisljak vezetőedzővel és mivel a klub csatárt keresett, beajánlották.

– Talán jobb lenne most nekem, ha nem Nagy-Britanniában futballoznék. Volt lehetőségem Ausztráliából és Thaiföldről is, de mindkettő túl messze van, viszont Magyarországra szívesen jöttem. Megnézem a körülményeket, a stáb felméri a képességeimet, eldől a jövőm – tette hozzá.