Békéscsaba 1912 Előre – FC Dinamo Moskow II. 1-0 (0-0)

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 104 másodperc.

Békéscsaba 1912 Előre – FC Dinamo Moskow U-23 1-0 (0-0)
Belek, Törökország

Békéscsaba: Póser – Bényei (Koszó, 46.), Balogh Miklós, Fehér (Király, 46.), Juhász – Tölgyesi, Borbély (Bagi, 46.) – Birtalan, Balogh Milán (Szilágyi, 46.), Pilán (Spitzmüller, 46.) – Vólent.
Gólszerző: Szilágyi (66.).

Úgy látszik, ezen a héten is folytatódik a győzelmi széria, hiszen 1-0 arányban legyőztük a Dinamo Moszkva második csapatát. Az egyetlen gólt Szilágyi Péter szerezte és érdekesség, hogy a mérkőzés 82. percében, a heves jégeső miatt be kellett fejezni az összecsapást.

Az orosz fiatalok képzett csapat benyomását keltették, ennek megfelelően a csabaiak keményebb ellenállásba ütköztek, mint az első két találkozón. Az első félidő során valamivel aktívabbak voltak a lila-fehérek, ami a helyzetek számában is érződött, kapuba azonban egyik csapat sem talált. Helyenként túlságosan kemény párharcokat is hozott a találkozó. Az egyiknél ilyennél kisebb csetepaté is kialakult a pálya szélén, miután az oroszok egyik támadója megsérült a félpályánál.

A szünetben öt cserével frissített Zoran Spisljak, az új beszállók pedig új lendületet is adtak az Előrének. Több veszélyes lehetőség adódott az ellenfél kapuja előtt, különösen Vólent és az egyetlen gól szerzője, Szilágyi járt élen a helyzetek kialakításában. Az orosz fiatalok nem igazán kerültek Póser kapujáig, mert eredményesen működött a labdavesztést követő visszatámadás. Az utolsó negyedórára barátságtalanná vált az időjárás, és a heves jégeső miatt a játékvezető idő előtt beszüntette a további játékot.