Időpont: 2016. október 2. (vasárnap) 17:00 óra

Helyszín: Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont

Asszisztensek: Garai Péter, Bornemissza Norbert

Csákvár: Kovács Dániel, Kékesi Alexander Richárd, Póti Krisztián, Dulló Martin, Baranyai Ádám, Mészáros Dávid, Kiprich Dávid József, Bakos Szabolcs, Lőrincz Attila László, Nyilasi Bálint, Paudits Patrik. Cserék: Dániel Csaba, Szalai Tamás, Damásdi Alex, Oldal Tibor, Molnár Tibor, Kocsis Gábor, Horváth Roland.
Vezetőedző: Toldi Gábor

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Viczián Ádám, Nagy István, Juhász György, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Spitzmüller István, Takács Péter, Bényei Balázs, Ihrig-Farkas Sebestyén, Pilán Márkó, Gránicz Patrik.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Lőrincz Attila László (61. perc), Paudits Patrik (69. perc), Bakos Szabolcs (78. perc), Bényei Balázs (88. perc).

Sárgalapok: Szélpál Norbert (71. perc).

Piroslapok: Birtalan Botond (91. perc), Bényei Balázs (92. perc).

A csabai együttes Csákváron folytatta volna győzelmi szériáját, de a hazaiak másképp gondolták és gól nélküli első játékrész után a második félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A második félidő közepén bő negyedóra alatt Lőrincz Attila, Paudits Patrik és Bakos Szabolcs is betalált. A szépítő gólt Bényei Balázs a 88. percben szerezte meg. A mérkőzés hosszabbításában a korábban lecserélt Birtalan Botondot a játékvezető piros lappal büntette, de Bényei is a kiállítás sorsára jutott. Szélpál Norbertnek is kigyűlt az 5 darab sárga cédulája, ezzel a következő mérkőzésen három eltiltottunk biztosan lesz.

61. perc: Lőrincz Attila játszotta tisztára magát a pálya közepén, majd 20 méterről úgy lőtt jobbal a bal felső sarokba, hogy labdája mindkét kapufát érte, 1–0.

69. perc: A csabai térfél közepén jutott szabadrúgáshoz a Csákvár, amit Bakos ívelt a kapu elé, ahol Paudits Patrik az ötös jobb sarkáról a kapunak háttal állva fejelt a bal sarokba, a labda a jobb kapufa tövéről pattant a hálóba, 2–0.

78. perc: Bakos Szabolcs 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, 3–0.

88. perc: Dulló felszabadító rúgása elakadt Bényei Balázsban, aki a jobbösszekötő helyén maga elé tette a labdát, majd 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 3–1.

90. perc: A játékvezető a lecserélt, reklamáló Birtalant kiállította a csabai kispadról.

92. perc: Bényei ütközött Oldal Tiborral a felezővonalnál, a játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel a szépítő találat szerzőjének.

Szalai és Fabio gyakorlatilag a 8. percre lerendezhette volna a vendéglátók sorsát, de mindkettőjükön kifogott Kovács Dániel kapus. Negyedóra után kicsit alább hagyott a kezdeti lendület, mintha csak erőt gyűjtöttek volna a csapatok. Urbin ziccere következett, aki Szalai visszagurított labdáját nem tudta a kapuba tessékelni. A másik oldalon is akadtak lehetőségek, a legnagyobb Mészáros 20 méteres lövésénél maradt ki, amely a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. Birtalan édesíthette volna meg a pihenőt a félidő legvégén, de rosszul koncentrált Urbin passzánál!

Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni a fociban, ez a sportág egyik alaptörvénye. Mindez bebizonyosodott a második játékrész során, ekkorra már az eső is eleredt és csúszós lett a pálya. Mindez nem gátolta a nyílt sisakos csata kibontakozását. Lőrincz bombagólja után Nagy István egalizálhatott volna, de a mezőny legjobbjának bizonyuló hazai hálóőr ismét hihetetlen bravúrt produkálva tolta szögletre a 22 méteres, felső sarokba tartó lövését. A másik oldalon a hazaiak újabb, semmiből jött lehetőséget váltottak gólra, ami után teljes lett a zavarodottság csabai oldalon. Ribánszki kétszer is nagyot mentett, de Bakos gyönyörű szabadrúgásával szemben már ő is tehetetlennek bizonyult, s ezzel el is dőlt minden.

A lila-fehérek 19 megszerzett ponttal maradtak a 4. helyen, a tabellát a 24 egységet gyűjtő Kisvárda vezeti.